Jaka lampa do kuchni? Sprawdź, jak wybrać prawidłowe oświetlenie!

Jaka lampa do kuchni? Sprawdź, jak wybrać prawidłowe oświetlenie!

Oświetlenie w kuchni podzielone jest na strefy. W przypadku tego pomieszczenia należy bowiem zapewnić zróżnicowane źródła światła. Tylko w ten sposób dotrze ono do każdego zakamarka i tym samym precyzyjnie oświetli przestrzeń roboczą. Będzie to miało wpływ na bezpieczeństwo w trakcie gotowania. Jednocześnie komfortowe stanie się również spożywanie posiłków. Przygotowane potrawy będą wyglądały znacznie lepiej, a Twój wzrok nie będzie się męczył. Dziś przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który dotyczy doboru odpowiedniego oświetlenia do kuchni. Dzięki zdobytej wiedzy dowiesz się, jaką lampę do kuchni warto wybrać.

Na czym polega zróżnicowanie oświetlenia?

Zróżnicowanie oświetlenia polega na rozmieszczeniu w danym pomieszczeniu kilku różnych źródeł światła. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie odpowiedniego poziomu jasności. Przekłada się to nie tylko na komfort, ale również na bezpieczeństwo. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku pomieszczeń takich jak kuchnia, w których codziennie wykonywane są czynności wymagające precyzji.

Tym sposobem kuchenne oświetlenie podzielić można na:

– oświetlenie ogólne,

– oświetlenie punktowe,

– oświetlenie dekoracyjne.

Jaka lampa do kuchni sprawdzi się najlepiej?

Odpowiedź na pytanie o to, jaka lampa do kuchni będzie najlepszym wyborem, zależna jest od przytoczonego wcześniej rodzaju oświetlenia. Wynika to z tego, że każdy z nich posiada inne przeznaczenie, przez co różni się pod względem specyfikacji.

Oświetlenie ogólne

Są to najczęściej lampy sufitowe bądź plafony. W przypadku oświetlenia ogólnego źródło światła umieszcza się w centralnej części pomieszczenia. W ten sposób pada ono równomiernie, co umożliwia swobodne przemieszczanie się. Niestety nie jest to wystarczające do wykonywania kuchennych czynności. Szafki kuchenne umieszczone są zazwyczaj przy ścianie, dlatego osoba, która znajduje się przy blacie, zasłania całą przestrzeń roboczą.

Oświetlenie punktowe

Jego zadaniem jest doświetlenie tych miejsc, do których nie udało się dotrzeć przy pomocy oświetlenia ogólnego. W tym przypadku najlepiej jest więc postawić na światło skupione. Jakie lampy do kuchni wykazują takie właściwości?

Przede wszystkim takie, których oprawy można skierować na konkretną powierzchnię. Mogą to być np. spoty. W naszym sklepie znajdziesz spory wybór modeli, co ułatwi Ci ich dopasowanie do wnętrza. Pamiętaj jednak o tym, aby nie wykazywały zbyt dużej jasności, gdyż wtedy, zamiast oświetlać, mogłyby razić.

Oświetlenie dekoracyjne

Rolą oświetlenia dekoracyjnego jest ozdobienie pomieszczenia przy pomocy światła i lamp. W kuchni tę funkcję idealnie spełniają lampy wiszące, które znajdują się nad centralną częścią stołu. Zazwyczaj wiesza się je 75-80 cm nad powierzchnią blatu. Jest to bardzo eleganckie rozwiązanie, które jednocześnie zapewnia odpowiednie oświetlenie podczas spożywania posiłków.

Mamy nadzieję, że nasze porady sprawiły, że wiesz już, jaką lampę do kuchni wybrać. Ogromny wybór różnego rodzaju oświetlenia dostępny jest w naszym sklepie. Sprawdź, które z naszych lamp najlepiej uzupełnią wystrój Twojej kuchni!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl